Чорновіл: Безумовно, через автокефалію Москва може піти на провокації в Україні. Але наші спецслужби вміють цьому протистояти

Чорновіл: Безумовно, через автокефалію Москва може піти на провокації в Україні. Але наші спецслужби вміють цьому протистояти

16.10.2018 Новости

Чорновіл: Нинішня українська армія здатна дати відсіч, і втрати для Росії будуть просто неймовірними

Через надання автокефалії Українській православній церкві Росія може вдатися до провокацій на території України, проте не піде на серйозну ескалацію конфлікту на Донбасі. Таку думку виданню "ГОРДОН" висловив політолог, екс-нардеп Тарас Чорновіл, коментуючи редакційну статтю Financial Times про те, що автокефалія УПЦ може стати приводом для нового вторгнення РФ в Україну.

"У багатьох західних експертів і політиків досі живе страх перед "великим російським ведмедем". Ні, вони не підіграють Росії – найчастіше її ненавидять. Адже дикість і хамство нікому не подобаються. Для них росіяни – це вже давно не нація Достоєвського і Толстого. Однак фантом страху, що РФ може вдатися до якихось радикальних дій, на Заході присутній. І Москва цим користується. Якось у Давосі один із російських банкірів на запитання, що буде робити РФ, якщо їй відімкнуть систему SWIFT, відповів: ми почнемо запускати ракети. Він узагалі в цьому не розбирається, не знає, що таке ППО – просто озвучив тупу фразу, яка була у нього на язиці. Як, власне, і в будь-якого типового великодержавного хама з Росії. Але на Заході цю репліку обговорювали дуже довго. Вони просто самі нагнітають ситуацію. І побоювання західних ЗМІ, що Росія нападе на Україну через афтокефалію – результат фобій Заходу", – підкреслив Чорновіл.

За його словами, у випадку масштабної наступальної операції на Україну РФ утратить велику кількість своїх військовослужбовців.

"Чи хотіла б Москва організувати повномасштабний наступ на Україну, окупувати Одесу та Харків, дістати сухопутний коридор до Криму? Звичайно, хотіла. Ось тільки є нюанс – українська армія. Так, її можна перемогти, особливо якщо РФ використає свою авіацію і ракети. Але нинішня українська армія здатна дати відсіч, і втрати для Росії будуть просто неймовірними. Адже сторона, яка обороняється, завжди зазнає багатократно менших утрат. І для Москви кількість загиблих перевищить 100 тис. У тому самому 2014 році однією з причин, чому РФ припинила наступальні дії, стали втрати. Після того, як на Донбасі загинуло понад 1 тис. кадрових російських військових, пожвавився Комітет солдатських матерів та інші організації Росії", – сказав політолог.

Він зазначив, що зараз Захід реагує навіть на найменші загострення конфлікту на Донбасі.

"Якби у 2014–2015 роках Росія вирішила йти далі, Захід би це проковтнув. Але сьогодні таке вже неможливо. Будь-яке найменше загострення конфлікту відразу викликає серйозну реакцію Заходу. Той самий [президент США Дональд] Трамп теж не може загравати з Росією. Тобто побоювання західних ЗМІ не відображають реальної ситуації. Безумовно, через автокефалію Москва може піти на провокації в Україні. Але наші спецслужби вміють цьому протистояти. Учора, наприклад, нейтралізували першу провокацію в Лаврі. Це все робота СБУ, Нацгвардії, Нацполіції. Так, РФ спробує дискредитувати українську автокефалію, але про масштабні бойові дії не йдеться", – резюмував Чорновіл.

Синод Вселенського патріархату 11 жовтня ухвалив низку рішень, що стосуються автокефалії Української православної церкви. Зокрема, рішення Константинопольського патріархату від 1686 року про передання української церкви в управління Московського патріархату скасовано, з предстоятеля Української православної церкви Київського патріархату Філарета було знято накладену РПЦ анафему, йому і предстоятелю Української автокефальної православної церкви Макарію повернуто канонічний статус.

Рішення Синоду президент України Петро Порошенко назвав наданням автокефалії Українській православній церкві. Офіційний томос буде одержано після об’єднавчого собору українських православних церков, сказав глава держави.

Предстоятель УПЦ КП Філарет повідомив, що не менше ніж 10 ієрархів Московського патріархату вже готові перейти в об’єднану церкву.

Російська православна церква готує "жорстку і рішучу відповідь" на рішення Синоду Вселенського патріархату, повідомив секретар із міжправославних відносин відділу зовнішніх церковних зв’язків РПЦ протоієрей Ігор Якимчук. Він заявив, що 15 жовтня на засіданні Священного синоду РПЦ у Мінську дадуть оцінку тому, що сталося.

12 жовтня президент РФ Володимир Путін обговорив становище РПЦ в Україні з Радою безпеки Росії.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/-chornovil-bezumovno-z-za-avtokefaliju-moskva-mozhe-piti-na-provokatsiji-v-ukrajini-ale-nashi-spetssluzhbi-vmijut-tsomu-protistojati-427865.html”