Вишинський не визнає пред’явлену йому підозру, - адвокат затриманого

Вишинський не визнає пред’явлену йому підозру, - адвокат затриманого

16.05.2018 Новости

Вишинський не визнає пред’явлену йому підозру, — адвокат затриманого
Керівник "РИА Новости Украина" Кирило Вишинський, підозрюваний у державній зраді, не визнає оголошену йому підозру і розцінює затримання як провокацію.
Про це Українській правді повідомив його адвокат Андрій Доманський.
"Вишинський розцінює це як провокацію проти нього, як його переслідування. Він не визнає пред’явлену йому підозру", — сказав він.
За словами Доманського, він був присутній під час обшуків, які тривали 14 годин, і зафіксував порушення.
"Учора були проведені слідчі дії, зокрема, обшуки в офісах. Також я перебував поруч з Кирилом під час обшуку у квартирі. Я спостерігав і давав свої заперечення та зауваження щодо порушення процесуальних норм, вони зафіксовані у протоколі. Були численні порушення, про які сторона захисту буде заявляти під час обрання запобіжного заходу", — сказав Доманський.
Він не зміг розповісти, як сам Вишинський коментує вилучені в офісі видання речі, зокрема, ордени, оприлюднені СБУ.
"Щодо належності-приналежності доказів я не можу це якось коментувати, бо це є слідство. Тут доречно ставити питання людям, які це виставили на показ і про ці речі заявили. Хай хто заявляє про це – хай той дає і коментар, бо це порушення норм закону і таємниці слідства", — сказав Доманський.
Він додав, що Вишинському повідомили про підозру о 1 годині ночі 16 травня, після чого повезли до міста Херсона. Наразі адвокат їде до підзахисного.
"Вранці (Вишинського – ред.) доставили до Херсона, де йому проводитимуть решту слідчих дій, зокрема, вручення клопотання про обрання запобіжного заходу. Також у подальшому буде розгляд клопотання", — сказав адвокат.
За словами Доманського, міру запобіжного заходу обиратимуть 16 або 17 травня, але станом на 14:00 відповідного клопотання Вишинському ще не вручили.
"А суд має бути не раніше ніж через 3 години після вручення клопотання", — додав захисник.
Він не зміг прокоментувати стан здоров’я Вишинського, а також заяви його дружини про те, що затриманий не може обходитися без медикаментів.
"Станом на вчора він, як і кожна людина була б під час таких дій, був пригнічений. Що стосується сьогодні – я не можу коментувати, який його стан, бо я його не бачив і з ним не спілкувався. Але розголошувати таких даних я не маю права", — сказав Доманський.
Він також додав, що Вишинського ще не допитували.
"Допиту при мені не було. Він не був ще допитаний. Чи зараз цей допит проводиться – не знаю. Не виключаю. Але заявляю, що отаке перевезення (без захисника – ред.) розцінюю як грубе порушення права на захист", — підсумував Доманський.
Джерело статті: “http://expres.ua/news/2018/05/16/294918-vyshynskyy-ne-vyznaye-predyavlenu-yomu-pidozru-advokat-zatrymanogo”