Загрожує здоров’ю: назвали найнебезпечніші поєднання ліків

Загрожує здоров’ю: назвали найнебезпечніші поєднання ліків

16.05.2018 Новости


Окремі види ліків можуть посилювати дію інших або ж навпаки – нейтралізувати.

При цьому певні медикаменти категорично не можна приймати одночасно з іншими, передає НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на “Країна здоров’я”.

Ці небезпечні поєднання можуть привести до поганих наслідків.

Аспірин та антикоагулянти

Антикоагулянти – ліки, які вживають для гальмування процесу згортання крові та зменшення тромбів, є дуже серйозними препаратами. Тому вони відпускаються лише за рецептом.

Проте варто пам’ятати, що поєднання з аспірином, який розріджує кров, може призвести до внутрішньої та зовнішньої кровотечі.

Антидепресанти та знеболювальні

Голландські вчені довели, що поєднання цих ліків спричиняє шлункові кровотечі. Тому лікарі рекомендують вживати їх окремо.

Заспокійливі та знеболювальні препарати

Ці препарати діють як заспокійливе для організму. Тому, якщо вживати їх одночасно, то це може спричинити зменшення частоти дихання, серцевих скорочень, іноді до смертельного рівня.

Опіоїди й ацетамінофен

Опіоїди – ліки, які усувають больовий синдром, у поєднанні з ацетамінофеном, який має знеболювальну та жарознижувальну дію, можуть серйозно нашкодити здоров’ю.

У людей, які намагаються збільшити дію ацетамінофену, може серйозно спричини пошкодження печінки. Американські вчені раніше дослідили, що занадто велика доза цих ліків спричиняє гостру печінкову недостатність.


Нагадаймо, раніше НАРОДНА ПРАВДА писала про десять шкідливих медикаментів з “аптечки” українців.


Джерело статті: “https://narodna-pravda.ua/2018/05/14/zagrozhuye-zdorov-yu-nazvaly-najnebezpechnishi-poyednannya-likiv/”