Вчені створили препарат, який може врятувати багатьох любителів оковитої

Вчені створили препарат, який може врятувати багатьох любителів оковитої

16.05.2018 Новости

Вчені створили препарат, який може врятувати багатьох любителів оковитої

Науковці розробили ефективний метод порятунку від отруєння алкоголем. Це капсула, яка доставляє в печінку необхідні ферменти для швидкого розщеплення алкоголю. Про це йдеться на сторінці
Каліфорнійського університету.

Професор хімічної та біомолекулярної інженерії Юнфен Лу вирішив створити такий собі антидот — протиотруту, яка б рятувала не лише від важкого похмільного синдрому, але й загалом від отруєння алкоголем. І створив капсулу, заповнену натуральними ферментами, які перетворюють алкоголь в нешкідливі молекули.

Препарат вже пройшов тестування на лабораторних тваринах. Під час експерименту в вени п’яних мишей ввели нанокапсули, після чого препарат потрапив до печінки і почав виконувати роль міні-реактора для перетворення алкоголю. В результаті у п’яних мишей на 45 % знизився рівень алкоголю всього за 4 години.

Вчені кажуть, що 10 % викликів швидкої пов’язані з отруєнням алкоголем. Вільше того, саме алкоголь є провідним фактором ризику скорочення тривалості життя осіб віком від 15 до 50 років. А ця розробка може врятувати життя багатьох, переконані науковці.

"Похмiлля виникає в результатi накопичення в органiзмi недоокислених продуктiв переробки спирту (кислоти, альдегiди, кетони). Коли органiзм не встигає їх переробляти, це призводить до токсичного ураження, — говорить для Експрес-онлайн Ярослав Рожковський, професор, завiдувач кафедрою фармакогнозiї Одеського державного медичного унiверситету. — У кожної людини похмiльний синдром проявляється по рiзному, що залежить від ферменту алкогольдегiдрогеназа. Для прикладу, в представників деяких північних народностей цей фермент дуже погано працює, що й призводить до швидкого отруюєння алкоголем.

Наприкінці минулого століття було розроблено антидот до спиртного, який активно застосовували спецслужби. Це були специфiчнi активатори, які посилювали роботу алкогольдегiдрогенази.

Також винайшли речовини, які зв’язують алкоголь в органiзмi, перешкоджають його всмоктуванню. Однак, таке брутальне втручання призводило до важких наслідків. Сподіваймося, що цього разу вдасться створити ефективний та нешкідливий антидот".

Головні новини за добу – в нашій щоденній розсилці y Telegram

Лариса ПЕЦУХ


Джерело статті: “http://expres.ua/news/2018/05/16/294893-vcheni-stvoryly-preparat-vryatuvaty-bagatoh-lyubyteliv-okovytoyi”