Підготувати все до… суботника

Підготувати все до… суботника

07.12.2018 Новости


Спостерігаючи дику захаращеність з горами і килимами бруду і непотребу мало кому спаде на думку, що це все… підготовка до суботника. Це не гумор, і не сарказм, а констатація факту, що все це грандіозно назбирано для проведення «свята праці» під не загадковою совковою назвою — т«суботник». Час сплив, а ми від совка не позбулися і суботникуємо, як Ленін у 1919 році.

20 квітня вже 2013 року Україна відбула черговий суботник, нібито присвячений збереженню довкілля. Насправді ж ця акція лише підтвердила факт кризи в українському суспільстві, тобто засміченості та захаращеності і політичного визнання цього красномовного факту. Перш за все кризи — у владі, яка не вивчила споконвічне слово «толока», і продовжує оспівувати суботу – «шабат в який всі гої» повинні працювати. Адже саме вона, влада, усе це дійство й організовувала. Як тут у чергове не згадати російського класика, котрий вустами свого літературного персонажа професора Преображенського виголосив тезу про те, що розруха починається не в туалетах, а в головах. Добрячий же таки розгардіяж у мізках вітчизняних владоможців, які додумуються до проведення подібних акцій. І як тільки ці люди збираються реформувати суспільно-економічне життя, коли в головах у них суботники? Однією суботою, і навіть кількома вряд чи можна все виправити, те що "збиралося" не один і не два дні.

Як комусь хочеться відволікти від чогось більшого та замилювати очі отими цифрами в 5 мільйонів учасників та гектарами очищеної від сміття території і тисячами висаджених дерев. Усе це не більше, а ніж пропагандистська акція з майже нульовим коефіцієнтом корисної дії. Варто не бути голослівним, і навести приклади. Лісосмуга. Зо два десятки учасників суботника ходять по цій лісопосадці і збирають сміття. Нібито все добре, гарну і корисну справу роблять. Назбиравши кілька пакетів, несуть їх. Несуть до городу, а потім складають усе це на купу. Одна з дівчаток говорить: «Та потім той дядько їх і спалить». А поряд вже горять купи листя та сміття. Його згребли, і, не придумавши нічого кращого, запалили. А тим часом в Кіровограді, з дня на день, на вигляд, здається, трохи навіжений спецінспектор з розповсюдженим «українським прізвищем» Іванов з своєї командою волає, ловить і штрафує за спалювання сміття. Світ галасу та абсурду, весь в смітті дурницях та безтолковщині.

До чого тут ведеться і що в прибирання головне. Результат дає лише система в діях, а одноразовий суботник не дає нічого, крім «галочки» у чиємусь звіті. При підтримці порядку щоденно відпадає потреба в політизованих акціях на зразок суботника. І хто заперечить, що все це грандіозно назбирано для проведення «свята праці» під не загадковою совковою назвою -«суботник».

А якщо в подібних пропагандистських акціях участі не брати принципово, і підримувати стан довкілля в нормальному стані щодня, як це іноді намагаються робити комунальні служби через двірників. А чому в той день не порацювати на власному городі, і часом просто спостерігати, як відбувається ота «показуха». Від чого більше користі довкіллю та суспільству?

Хтось із фанатів подібних акцій скаже, що автор ненормальний антисуспільний збоченець та баламут. Ні, не тільки. Саджаю дерева та квіти, і намагаюся регулярно робити «суботникову роботу», без клацання фотоапаратів, бо не для цього все те роблю. То ж, як кажуть євреї, які впровадили, будучи у керма «страни савєтов» колись дуже комуністичні суботники, як – «шабат в який всі гої» повинні працювати. Час сплив, євреї посунули у землю обітовану, але та марудна справа продовжує залучати зомбованих до збирання непотребу для суботників.

В Кіровограді пройшло кілька тих суботників, а сміття не на багато поменшало… Перед Великоднем з майданчиків для баків з сміттям теж сміття назбирали гори і … нікуди не вивезли. І в звіти те ніхто не вніс, тому що є життя повсякденне, і життя для «галочки» та звітності. З останньої міри немає… Після 20 квітня в Кіровограді, згаданий вище спецінспектор Іванов оприлюднив в мережі Інтернет не на сайті свого виконкому, а «весь Кіровоград» «ганебний чорний список» з 28-ми позицій тих… хто не брав участі в суботнику. То все були організації крім трьох. Троє інших були конкретні особи.. з вказанням точних адрес (будинок і квартира). Не погребували в такий спосіб зводити рахунки з «потрібними людьми». Що вони зробили тій службі «порятунку міста від сміття»? Але виглядає все підло, дивно і смішно від примітивності дій. Невже і в інших містах так діяли? Можливо так, а можливо ні, але це «повний совок» в особливо збоченому вигляді.