Ірина Геращенко: Мирні переговори варто перенести з Мінська в дійсно нейтральну країну

Ірина Геращенко: Мирні переговори варто перенести з Мінська в дійсно нейтральну країну

19.12.2018 Новости

Геращенко: Нейтральність і неупередженість партнерів важливіша за комфорт

Роботу тристоронньої контактної групи (ТКГ) щодо ситуації на Донбасі слід перенести з Мінська, як варіант – в Астану. Таку думку 19 грудня висловила у "Фейсбуці" представник України в гуманітарній підгрупі ТКГ, перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко.

"Регулярні голосування Білорусі на Генасамблеї ООН в унісон із РФ за резолюціями, що стосуються питань Криму, Донбасу, прав людини на окупованих територіях, ідуть у розріз із заявленою позицією нейтральності Мінська. Це скоріше проросійська позиція, Білорусь жодного разу не утрималася під час голосувань за важливі для України резолюції, вона завжди, разом із РФ, голосує проти", – написала вона.

За словами віце-спікера Ради, ще більше заявлену Мінськом нейтральність ставить під сумнів схвалена президентом РФ Володимиром Путіним воєнна доктрина Союзної держави Росії та Білорусі.

"Це виключно моя думка, але, можливо, мирні переговори варто перенести в дійсно нейтральну країну. Звичайно, ми дякуємо Білорусі за гостинність і наданий майданчик. Але нейтральність і незаангажованість партнерів важливіша за комфорт. У цьому контексті для мене дуже показове й важливе голосування Казахстану за резолюцію з демілітаризації Азовського і Чорного морів. Уперше Казахстан утримався, і це дійсно нейтральна позиція. Можливо, і дійсно варто перенести переговорний майданчик в Астану?" – зазначила Геращенко.

Вона підкреслила, що "дуже хочеться від наших сусідів і партнерів як не підтримки, то бодай нейтральності".


https://www.facebook.com/iryna.gerashchenko/posts/2017047355049734

У Мінську обговорюють збройний конфлікт на сході України, який розпочався у квітні 2014 року. Бойові дії відбуваються там між Збройними силами України та проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей.

17 грудня на засіданні Генеральної Асамблеї ООН Білорусь проголосувала проти запропонованої Україною резолюції про мілітаризацію окупованих Росією Криму та Севастополя, Казахстан – утримався. Резолюцію підтримали 66 країн, тому документ бул ухвалено Генасамблеєю.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/war/-irina-gerashchenko-mirni-peregovori-slid-perenesti-z-minska-dijsno-nejtralnu-krajinu-594845.html”