Дипломат знайшов точку неповернення в стосунках України і Росії

Дипломат знайшов точку неповернення в стосунках України і Росії

01.01.2019 Новости

Перше вбивство, вчинене російським бойовиком Ігорем Гіркіним (Стрєлковим) на Донбасі у Вербну неділю 2014 року, стало точкою неповернення у відносинах України і Росії.


Таку думку висловив український дипломат, надзвичайний і повноважний посол України в Австрії Олександр Щерба, – пише Zn.ua.


«Коли у Вербну неділю 2014 року православний росіянин Ігор Гиркін, за його власним висловом,» пошматував «православного українця Геннадія Біліченко, проливши тим самим першу кров на Донбасі, а майбутній «прем’єр-міністр ДНР» православний росіянин Олександр Бородай привітав його в перехопленій СБУ і почутій всією Україною розмові: молодець, мовляв, добре відзначив світле свято. Якщо хтось буде шукати поворотний пункт в стосунках українців і росіян, нехай шукає в тій Вербній неділі, з якої почалася війна», – написав Щерба.


Він також зазначив, що Україна остаточно йде від Росії, оскільки хоче позбутися нав’язаних Москвою гріхів – «несправедливості, самодурства, плазування, брехні, захвату сильного, безсилля слабкого».


«Росія зробила з цих гріхів новий іконостас і молиться на нього. Це її право і її вибір», – вважає він.


Дипломат також переконаний, що Росія, яка вважає себе імперією, може дивитися в безодню і вважати її особливим шляхом.


«Україна ж не імперія, для неї путінська Росія, з її брехнею, війною, лицемірством – це безодня. І вона від цієї безодні йде», – резюмував дипломат.


Джерело статті: “https://zik.ua/news/2019/01/01/dyplomat_znayshov_tochku_nepovernennya_v_stosunkah_ukrainy_i_rosii_1480375”